rowery elektryczne

Czym są rowery elektryczne?

Konstrukcja roweru nie może być prostsza. Rama rowerowa do której przymocowane są koła, siodełko i cały osprzęt. Głównym czynnikiem sprawczym jest człowiek. Niewiele da się w tej konstrukcji zmienić. Oczywiście wprowadzane są pewne modyfikacje osprzętu, stosowane są innej jakości ramy itd. Jednak sam pomysł na rower zawsze pozostawał ten sam. Do czasu.

Jak poprawić ideał?

Rowery elektryczne poprawiają coś, co wydawało się wcześniej już idealne. Z pozoru niczym nie różniący się od innych rower zawiera w sobie tak ogromne zmiany, że stawia całą zasadę działania rowerów w innym świetle.

rowery elektryczneRower elektryczny oprócz wszystkiego co posiadają typowe rowery posiada również niewielkiej mocy silnik elektryczny, akumulator go zasilający i sterownik, którym rowerzysta manipuluje celem wprawienia całości w ruch.

Silnik elektryczny może działać dwojako. Albo jako wspomaganie podczas normalnej jazdy na rowerze. Co na przykład może ułatwiać przyśpieszanie lub podjazdy pod wzniesienia. Lub też być jedynym napędem i w tym trybie rowerzysta mógłby całkowicie zaprzestać pedałowania.

Rowery elektryczne są z pewnością bardzo ciekawym wynalazkiem. Dzięki nim rowerzysta mniej się męczy, a przez to jest w stanie jechać dłużej i szybciej. Pewnym minusem jest znacznie zwiększona waga roweru, w końcu zarówno silnik, jak i akumulator są dość ciężkie, jednak korzyści wynikające z dodatkowej energii napędowej w pełni tę dodatkową wagę wynagradzają.