Jak biegać w dużym mieście?

Bieganie to sport, który w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Biegać może każdy niezależnie od wieku, wystarczy założyć wygodny strój i wyjść z domu. Niestety bieganie w większym mieście, szczególnie jesienią, czy zimą może być dość utrudnione ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza. Jak sobie z tym radzić?

Rozwiązaniem problemu może okazać się odpowiednia maska antysmogowa do biegania. Dzięki temu do naszych płuc nie dostają się żadnej groźne zanieczyszczenia, powietrze jest przefiltrowane przez filtr znajdujący się w masce. Obecnie coraz więcej biegaczy decyduje się na uprawianie biegania z maską antysmogową.

Kiedy jej używać?
Smog może prowadzić do łzawienia oczu, bólów głowy, podrażnienia skóry, duszności, w dłuższej perspektywie czasu zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory, dlatego warto się przed nim chronić. Maskę antysmogową do biegania warto zakładać w przypadku przekroczonych norm zanieczyszczenia powietrze, najwygodniej będzie zainstalować sobie specjalną aplikację na telefon komórkowy, która będzie informować nas o aktualny stanie powietrza. Pamiętajmy, że biegacze są bardziej narażeni na działanie smogu przez to, że w trakcie wysiłku pobór tlenu jest większy.