Jakie są najlepsze maty do biwakowania?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych mat do biwakowania w każdych warunkach, dlatego też wybranie tej najlepszej może być trudnym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla początkujących turystów, którzy poszukują swojej pierwszej maty, ale nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Moda na karimaty piankowe

Osoby początkujące powinny w pierwszej kolejności postawić na karimaty piankowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Oryginalna karimata od renomowanego producenta jest bardzo tania i co najważniejsze trudno ją uszkodzić. Nawet po przebiciu ostrym kamieniem w dalszym ciągu działać będą sprawnie.

O czym należy pamiętać?

Profesjonalna karimata zajmuje bardzo wiele miejsca po zwinięciu, dlatego też może być problem, aby schować ją do plecaka turystycznego. Większość osób troczy jest na zewnątrz plecaka, które zresztą mają na nie specjalne miejsce. Problem mogą mieć jedynie Ci turyści, którzy przemieszczają się w gęstych zaroślach. Wystająca karimata może znacząco utrudnić marsz. Problem może pojawić się również przy bardzo silnym wietrze.

Jakie zalety ma karimata?

Jak wspominano powyżej karimaty mogą pochwalić się niewielką wagą, niską ceną i doskonałą odpornością na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć również o łatwości rozkładania i składania. Dla wielu osób olbrzymią zaletą karimaty będzie również to, że bardzo łatwo jest ją utrzymać w idealnej czystości.