Hantelki- dobrą motywacją do zmiany przyzwyczajeń

Udowodniono, iż ludzie, którzy uprawiają jakiś sport, oprócz tego, że są zdrowsi, są też szczęśliwsi. To pewnie przez to, iż wysiłek fizyczny podnosi poziom endorfin, a one jak wiadomo, hormony te odpowiadają za dobry nastrój. Nie trzeba być od razu profesjonalistą, zwykłe machanie hantelkami, też może dać sporo satysfakcji.

Co dają hantle?

Stymulują organizm do poddania się różnym bodźcom i impulsom nerwowym. Dzięki nim mięśnie nie są znużone, a wręcz odwrotnie gotowe do nowych fizycznych wyzwań. Ćwiczenia hantelkami to także doskonała baza pod sporty walki. Ten rodzaj rywalizacji oprócz czystej siły wymaga również dynamiki i zwinności. W takich zapasach czy judo wszystko dzieje się w ułamku sekundy toteż odruchy obronne muszą być wyuczone niemal automatyczne.

Jednak zwykłym śmiertelnikom hantelki też przynoszą korzyści, bo oprócz lepszych wyników badań mogą oni wyjść bez koszulki na plaże- bez obaw, że narażą się na śmieszność. Poza tym, by ćwiczyć hantelkami, nie trzeba nawet wychodzić z domu, a to duża zaleta.

Czy trening hantlami jest skuteczny?

Wszystko zależy od tego, co chce się osiągnąć. Jeśli marzy się o sylwetce strongmana i dźwiganiu ogromnych ciężarów, to same hantle to za mało. Natomiast, jeśli naszym celem jest ogólna poprawa wydolności organizmu i przełamanie niechęci do ćwiczeń fizycznych, to zabawa hantelkami w zupełności wystarczy. W końcu nie zawsze liczy się sam efekt, czasem same starania to dobra droga ku lepszemu samopoczuciu. Przynajmniej tak twierdzi większość ćwiczących.