Jaką maskę do biegania wybrać?

Antysmogowa maska do biegania zimą to produkt, po który sięgają nie tylko doświadczeni biegacze, ale również początkujący sportowcy. Smog jest bardzo dużym zagrożeniem przede wszystkim w sezonie zimowym, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości maskę do biegania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maski do biegania?

W pierwszej kolejności warto zadbać oczywiście o to, aby maska do biegania zimą posiadała odpowiedni rozmiar i kształt. Tylko dobrze przylegająca maska do twarzy spełniać będzie swoje zadania. Przed zakupem należy upewnić się również, czy interesujący nas produkt posiada skuteczne materiały filtracyjne. Warto sprawdzić ile kosztuje nie tylko sama maska, ale również wspomniany materiał filtracyjny, który należy systematycznie wymieniać. Podczas zakupów warto przymierzyć maskę i sprawdzić, czy współgrać będzie z pozostałym sprzętem. Mowa tutaj przede wszystkim o okularach i specjalnych goglach.

Jakość materiału filtracyjnego ma znaczenie

W dzisiejszych czasach materiał filtracyjny stosowany w maskach antysmogowych można podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza grupa pozwala usunąć wszystkie cząsteczki stałe, które zawieszone są w gazie. Mowa tutaj nie tylko o spalinach, ale również o pyłkach kwiatów i roślin. Drugą grupę stanowią z kolei filtry, które wykorzystują węgiel aktywny. To właśnie on odpowiedzialny jest za blokowanie gazów i pary. Węgiel kamienny doskonale absorbuje nie tylko spaliny i smog, ale również pleśń i kurz. Unikać należy masek, które oparte są na impregnacji filtra proszkiem węglowym.