Przydatne akcesoria rowerowe dla dzieci

Jestem przekonany, że każdy z nas głęboko ceni sobie bezpieczeństwo i spokój ducha. Nawet jak przygotowuje się do wycieczki rowerowej z dzieckiem w foteliku rowerowym, ubieram mu kask i okulary. Dzięki temu wiem, że nic nie wpadnie mojemu dziecku do oczka podczas naszej wycieczki i, że jeśli coś miałoby się wydarzyć, to będzie bezpieczny.

Często zapominamy, że kaski rowerowe i okulary rowerowe są też dostępne dla najmłodszych pasażerów, którzy nawet sami jeszcze nie jeżdżą na rowerze. Dla nas wszystkich świadomych cyklistów, kask jest już czymś zupełnie normalnym, ale zachęcam wszystkich rodziców, by nauczyli swoje pociechy jeździć w okularach już od najmłodszych lat. Każdy rodzic dobrze wie jakim problemem jest jak coś wpadnie naszym pociechą do oczka, a już w ogóle, jaki to jest dramat jak przydarzy nam się to dajmy na to w środku wycieczki rowerowej w lesie. Próba przepłukania oczka wodą z bidonu jest wyzwaniem i nie zawsze się uda, a nie zawsze mamy przy sobie ampułkę soli fizjologicznej.

Im wcześniej rozpoczniemy trening chodzenia w kasku i okularach, tym lepiej. Sam zacząłem przyzwyczajać dziecko w domu, potem w parku. Dzięki temu nie bał się chodzić w kasku i okularach i przyjął to za zupełnie normalny element jazdy na rowerze. Również ważne jest by rodzice też jeździli w kasku i okularach, tak żeby dziecko widziało, że wszyscy tak robią.

Gorąco polecam wszystkim rodzicom, by od najmłodszych lat zaczęli przyzwyczajać swoje pociechy do kasków i okularów rowerowych. Jest to niesamowicie przydatne i pozwala całej rodzinie uniknąć problemów i cieszyć się wspaniałymi chwilami na wspólnych wycieczkach rowerowych.