Hulajnoga dla najmłodszych

Jazda na hulajnodze to na pewno dobry pomysł dla najmłodszych. Jest to poruszanie się ciekawym „pojazdem” i świetna forma ruchu dla najmłodszych… i nie tylko. Co daje jazda na hulajnodze dzieciom?

Równowaga idealna
O tym, że jazda na hulajnodze kształtuje u dzieci zmysł równowagi nie trzeba nikogo przekonywać. Dziecko musi utrzymać pozycję wyprostowaną, która początkowo nie jest najłatwiejsza, ale po kilku próbach udaje się najmłodszym. Nauka jazdy na hulajnodze jest świetnym wstępem do nauki jazdy na rowerze, czy rolkach.

Idealne ćwiczenia
Dzieci jeżdżąc na hulajnodze otrzymują niezbędna dawkę ruchu. Wszyscy wiemy, ze nikt nie jest w stanie zmusić dzieci do systematycznego ćwiczenia. Hulajnogi mogą, poprzez zabawę, uaktywnić nasze dzieci. Dzięki czemu dzieci będą wzmacniały mięśnie nóg, brzucha i grzbietu.
Ruch na świeżym powietrzu pozwoli naszym pociechom na uwolnienie solidnej dawki endorfin, dzięki czemu łatwiej będzie im zmagać się z codziennymi trudnościami.

Rozwój umiejętności językowych
Tak, tak. Jazda na hulajnodze rozwijają umiejętności językowe dziecka. Dlaczego? Ośrodek mowy oraz równowagi znajduje się w tej samej części mózgu. Podczas jazdy na hulajnodze dochodzi do wytwarzania połączeń między tymi dwoma ośrodkami.

Jak widać hulajnogi maja wiele zalet. Kolejna zaletą jest możliwość wspólnego spędzenia czasu. Kto powiedział, że hulajnogi są idealne tylko dla małych. Duzi również mogą odkryć frajdę z jazdy na hulajnodze.