Znaczenie kapoków

Dlaczego tyle osób naraża życie swoje i niejednokrotnie również innych spędzając czas na wodzie bez kamizelek ratunkowych? Ludzie z dziećmi na pokładzie częściej noszą kapoki jak wynika z badań. Osoby pijące alkohol robią to natomiast zdecydowanie rzadziej. Także ci, którzy uważają się za bardzo dobrych pływaków mają skłonność do niestosowania kapoków, uważając je za nieporęczne i niewygodne.

Warto nosić kamizelki

Kamizelki ratunkowe są zaprojektowane tak, aby ochronić przed utonięciem w wodzie, co wydaje się świetnym powodem do noszenia przez cały czas spędzając czas na wodzie. Jednak miliony ludzi na łodziach wybierają brak bezpieczeństwa. Uważają, że jeżeli kapok znajduje się w łodzi, to wystarczy aby zapewnić im bezpieczeństwo. Tak jednak nie jest. Może zdarzyć się, że łódź lub inne urządzenie wodne przewróci się i uderzy użytkownika w głowę, powodując utratę przytomności. Kamizelki ratunkowe są zaprojektowane w ten sposób, że odwrócą osobę głową do góry umożliwiając oddychanie oraz ograniczając ryzyko utonięcia.

Rozmiar się liczy

Niezwykle ważne jest, aby wybrać odpowiednio dopasowaną kamizelkę ratunkową. Kapoki na Sportbody.pl, które są zbyt duże, spowodują, że kamizelka może przesunąć się w okolice twarzy, co jest bardzo niebezpieczne. Zbyt małe kapoki z kolei nie będą w stanie utrzymać ciała na powierzchni. Z tego powodu bardzo ważne jest nie tylko noszenie kapoka, ale również dobranie odpowiedniego rozmiaru.