Czy bieganie w zimie jest możliwe?

Bieganie ostatnimi laty w ogromnym stopniu zyskało na popularności. Niestety jak każdy biegacz wie, nie da się tego sportu uprawiać w przeciągu całego roku. W czasie zimy, a nawet później jesieni, gdy temperatura spada dosyć mocno w okolice zera, a nawet poniżej, bieganie nawet krótkich dystansów grozi dotkliwym przeziębieniem, które przerwie trening na wiele długich dni. A może jednak da się biegać w zimie?

Wybieramy strój do biegania

odzież do biegania

Kluczem do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w czasie biegania w zimie, jest właściwa odzież do biegania. Rzecz jasna nie może to być, taki sam stój, w jakim biega się w czasie lata. Odzież sportowa używana w czasie zimy musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią izolacją termiczną, aby ciało w trakcie biegu nie wychładzało się, co mogłoby doprowadzić do zbyt dużego wyziębienia. Z drugiej jednak strony, strój do biegania w czasie zimy musi także spełniać inne cechy. Musi być również odpowiednio przewiewny, aby generowany pot miał możliwość ucieczki, a także musi posiadać odpowiedni zakres swobody ruchów, aby bieganie mogło być komfortowe i w pełni sprawne.

Jak wybrać taki strój?

Jak zatem widać, wybranie odpowiedniego stroju do biegania w zimie nie jest wcale takie łatwe. Na szczęście na rynku znaleźć można tzw. odzież termiczną, która jest ultra cienkim materiałem, który jednocześnie ma bardzo silne właściwości ocieplające. Dzięki niemu nie tylko można zachować odpowiedni poziom komfortu związanego z dużym zakresem ruchowym, lecz także posiada on ogromne właściwości ocieplające. Zakładając go na gołą skórę i następnie na niego pozostałe warstwy odzieży, można uzyskać naprawdę potężne ocieplenie ciała, dzięki czemu bez przeszkód można biegać nawet na dużym mrozie w samych dresach i bluzie.
Przydaje się podczas takiego biegania zabezpieczyć jeszcze odpowiednio głowę, a w tym wypadku najlepiej spisze się znana wszystkim kominiarka.