Jakie czołówka wybrać dla aktywnych sportowców?

Porządne czołówka mogą okazać się bardzo przydatnymi akcesoriami nie tylko dla profesjonalnych zawodników, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę ze sportem. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej specjalne modele, które zaprojektowane zostały właśnie z myślą o aktywnych użytkownikach.

Czołówka dla biegaczy – jakie modele wybrać?

Jeżeli chodzi o czołówka dla biegaczy, to powinny charakteryzować się one lekką i kompaktową budową. Warto postawić na takie modele, które doskonale przylegać będą do głowy, dzięki czemu nawet przez chwilę nie będą przeszkadzać podczas treningów. Do codziennych treningów w zupełności wystarczą proste modele o mocy około 100 lumenów. Warto wybrać latarki zasilane zwykłymi bateriami albo akumulatorkami. Porządne oświetlenie jest niezbędne przede wszystkim podczas biegów górskich albo podczas biegania na orientację. Dzięki tym niesamowitym gadżetom można nie tylko poprawić komfort biegania, ale również znacząco zwiększyć bezpieczeństwo na zbiegach. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej wybrać modele z automatyczną regulacją strumienia światła.

Jakie modele do wspinaczki?

Nieco trudniejszym zadaniem jest wybranie porządnych czołówek do wspinaczki. Niestety nawet zawodowców może zaskoczyć trudny teren, dlatego też wycofywać trzeba będzie się w trakcie nocy. W takiej sytuacji bardzo pomóc może mocna czołówka, która jest nie tylko lekka, ale również bardzo kompaktowa. Przydać może się również opcja blokady, dzięki której można uniknąć rozładowania się baterii. Jeżeli chodzi o moc, to warto poszukać modeli do 300 lumenów, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Przydać może się także odblaskowa opaska ze specjalnym gwizdkiem ratunkowym. Standardem w dzisiejszych czasach jest bryzgoszczelna obudowa oraz czerwona dioda.