Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Od jutra będę regularnie ćwiczyć! Która z nas choć raz w życiu nie składała sobie takiej obietnicy. Niestety zapał bardzo szybko mija. A my naszą przygodę ze sportem kończymy na kilku treningach. Jak to zmienić? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdej pani, która chce zacząć ćwiczyć regularnie.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Po pierwsze wybierzmy aktywność fizyczną, która naprawdę sprawia nam przyjemność. Bardzo często decydujemy się na konkretny rodzaj treningu pod wpływem aktualnie panującej mody. Nie bierzemy pod uwagę, że dane ćwiczenia nie sprawiają nam przyjemności czy są dla nas wręcz niewskazane.

Po drugie warto postawić na stopniowe zwiększanie intensywności naszych ćwiczeń. Jest to szczególnie ważne jeśli do tej pory prowadziłyśmy raczej siedzący tryb życia. Zbyt zaawansowane ćwiczenia na samym początku naszej przygody ze sportem mogą prowadzić do zakwasów, a nawet do poważnej kontuzji.

Możemy też poszukać wsparcia u rodziny i przyjaciół. Powiedzmy naszym bliskim, że zaczynamy regularnie ćwiczyć. Z publicznie złożonej deklaracji znacznie trudniej będzie się nam wycofać. Możemy też zdecydować się trening w towarzystwie innych osób. Niektóre z nas element rywalizacji motywuje do zwiększonego wysiłku.

Nie możemy też zapominać o świetnym wyglądzie. Czasy kiedy ubrania sportowe wyglądały nudno i bezkształtnie bezpowrotnie minęły. Na sklepowych półkach znajdziemy bluzy, topy czy legginsy damskie adidas w wielu kolorach czy wzorach. Legginsy damskie adidas wykonane są z nowoczesnych tkanin, dzięki temu świetnie odprowadzają nadmiar potu.