Czy bieganie to drogi sport?

Dieta oparta na warzywach i chudym mięsie, a także aktywny sposób życia to tajniki zdrowego i wysportowanego ciała. W ostatnich latach wiele osób zaczęło regularnie biegać.

Nic w tym dziwnego, to sport nie wymagający sporych nakładów finansowych, a dający wiele satysfakcji i dobrych efektów. Jeśli ktoś zaczyna biegać w celu pozbycia się nadmiernych kilogramów, bardzo szybko zorientować się może, że utrata wagi to jedynie skutek uboczny treningów. Bieganie daje coś dużo więcej – pozwala oczyścić umysł, pozbierać rozbiegane myśli i nabrać dystansu do codziennych spraw. Wiele osób biega przez lasy i pola, co również pozwala na dotlenienie się świeżym powietrzem.

Bieganie – od czego zacząć?

Wiele osób robi ten błąd, że rozpoczyna bieganie od długich tras. Wówczas organizm szybko się męczy, co powoduje, że bieganie staje się uciążliwą koniecznością a nie przyjemnością. Znacznie lepiej byłoby rozpocząć od regularnych marszów, połączonych z krótkim truchtem. Potem należy zwiększać dystans i wydłużać czas treningu.

Ile kosztuje bieganie?

Bieganie nie kosztuje tak naprawdę nic, choć warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, ułatwiających uprawianie tego sportu. Mogą to być:

  • koszulki odprowadzające pot na zewnątrz;
  • plecak biegowy;
  • zegarek do mierzenia kroków i spalonych kalorii;
  • opaska mierząca tętno.

Po co kupować plecak biegowy?

Dobrym pomysłem na początek poszerzania listy gadżetów do biegania jest zakup plecaka Biegowy sezon rozpoczyna się wiosną, kiedy temperatura sięga już wyższych stopni – więc i organizm bardziej się poci. Uzupełnianie elektrolitów podczas treningu jest niebywale istotne. Dzięki plecakowi biegowemu ma się miejsce, gdzie można wrzucić butelkę z wodą, żel energetyczny oraz dokumenty czy portfel (sprawdź najnowsze modele – https://www.polarsport.pl/plecaki/plecaki-hydro.html) – i nie trzeba się martwić że coś się zgubi podczas treningu, czy wypadnie z kieszeni.