O czym nie wolno zapomnieć wybierając się na stok?

Wybór odpowiedniego stroju oraz sprzętu narciarskiego to gwarancja wygody oraz komfortu na stoku. Na co należy zwrócić uwagę przygotowując się do jazdy na nartach?

Ciepły strój


Wybierając kurtkę narciarską należy zwrócić uwagę, by była ciepła, chroniła przed deszczem oraz wiatrem.

Kurtka narciarska powinna być wyposażona w oddychającą membranę, która ułatwi cyrkulacje powietrza w trakcie intensywnego ruchu. Nieprzemakalne zamki ochronią narciarza w czasie opadów atmosferycznych. System regulacji pomoże dopasować kurtkę w pasie oraz na rękawach, dzięki czemu narciarz nie będzie odczuwał śniegu ani wiatru.

Idealne narty


Najważniejszym elementem, który zapewni komfort na stoku są narty dobrane do wagi, wzrostu oraz umiejętności narciarza. Elan narty dla początkujących powinny być szersze, dzięki czemu będą miały lepszą przyczepność. Ważne jest również, by nie były zbyt twarde. Miękkie elan narty ułatwia skręty.

Wybierając elan narty należy ich długość dostosować do wzrostu. Narty powinny sięgać do brody. Wyższe osoby mogą wybrać narty sięgające do nosa.

Bezpieczeństwo jest bezcenne


Wybierając się na stok należy również pamiętać o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Kask ochroni głowę w czasie upadku. Google zapewnia widoczność oraz ochronią oczy w czasie jazdy. Narciarze, którzy wybierają się na bardziej zalesione szlaki muszą liczyć się z niebezpieczeństwem uderzeń o gałęzie w czasie szybkiej jazdy.

Jazda na nartach to ogromna przyjemność, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy do niej prawidłowo przygotowani. Trzeba o tym pamiętać i wcześniej zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo.