Czym się kierować przy zakupie kasku narciarskiego dla dziecka?

Jak przygotować dziecko do pierwszego wyjazdu na stok? Warto poszukać dobrego instruktora, ale też wyposażyć dziecko w odpowiedni strój i sprzęt narciarski. Wśród wyposażenia dla malucha obowiązkowo powinien znaleźć się kask narciarski. Jak go wybrać, na jakie detale zwrócić uwagę, gdzie szukać kasku dobrej jakości?

Jaki model kasku narciarskiego dla dziecka będzie najlepszy?

Kask narciarski dla dzieci musi być dopasowany do wieku malucha. Nie może odstawać, spadać czy krępować ruchów dziecka. Lepiej unikać sprzętu po starszym rodzeństwie, jeśli ten nie jest dopasowany do postury dziecka.


Oprócz tego narciarski kask powinien być maksymalnie solidny, z zewnątrz twardy, odporny na uszkodzenia. Od środka lepiej, aby miał miękką piankę, która nie tylko sprawi, że będzie wygodny, ale też zwiększy stabilizację. Ważne elementy do mocne uchwyty oraz otwory wentylujące zapobiegające przegrzewaniu się głowy.

Gdzie kupić sprzęt narciarski dla malucha?

Jeśli maluch ma być bezpieczny na stoku, powinien znajdować się pod opieką doświadczonego instruktora, ale też być odpowiednio ubrany. Kask zabezpieczy głowę na czas upadku, zapobiegnie poważnym uszkodzeniom, zamortyzuje wstrząsy.
Jeśli kask narciarski dziecięcy ma dobrze spełniać to zadanie, powinien być maksymalnie solidny. Dlatego też najlepiej stawiać na sprzęt renomowanych marek sportowych. Ten najlepiej dostać w profesjonalnym sklepie z akcesoriami narciarskimi – czy to stacjonarnie, czy w sieci. Na miejscu można liczyć również na specjalistyczną poradę sprzedawcy.