Z jakich technologii korzystają buty narciarskie Head?

Producenci butów narciarskich chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie sięgają po coraz bardziej zaawansowane technologie. W dużej mierze to właśnie od wybranej technologii i zastosowanych materiałów zależy komfort użytkowania obuwia narciarskiego.

Auto Ski Walk System – co trzeba wiedzieć?

Buty narciarskie Head cenione są przede wszystkim ze względu na niesamowitą technologię Auto Ski Walk System, która odpowiada za automatyczne usztywnienie obuwia w momencie zapinania wiązań. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii można także chodzić w butach po podłożu po wypięciu ich z nart. Tego typu technologia działa sprawnie praktycznie z wszystkimi typami wiązań. W konkurencyjnych modelach niestety trzeba zawsze pamiętać o wyłączaniu funkcji chodzenia przed rozpoczęciem jazdy, co może okazać się dużym problemem. Auto Ski Walk System znacząco zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Jakie buty do dynamicznej jazdy?

Buty narciarskie Head Edge 105 doskonale nadają się do dynamicznej jazdy. Modele Edge zarezerwowane są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Na szczególną uwagę zasługują 4 aluminiowe klamry Spine Tech, które mogą pochwalić się nie tylko elastyczną konstrukcją, ale również możliwością perfekcyjnego dopasowania do kształtu skorupy. Dzięki mikroregulacji i przesuwanej zębatce można liczyć z kolei na zdecydowanie lepsze trzymanie nogi i sprawne przekazywanie energii bezpośrednio na narty. Górne zapięcia mogą pochwalić się podwójną siłą dopięcia.