Jak odpowiednio dobrać narty skiturowe?

Dzisiejszym znakiem czasu jest wygoda i wygodnictwo. Dbamy o to wszyscy i nie zastanawiamy się już nawet, jaką przyjemnością jest postaranie się o coś z wysiłkiem. W górach by zjechać na nartach bez problemu, w jednej chwili, możemy znaleźć się na szczycie. Pozwalają nam na to krzesełka, wyciągi czy wygodne górskie kolejki.

Kiedyś na zjazd z góry trzeba było zasłużyć

Zasłużony zjazd na nartach, to najpierw wspięcie się na górę z trudnością i wysiłkiem. Tak było kiedyś i tak dzisiaj robią fani skitouringu. Ogromną przyjemnością są dla nich górskie zjazdy i trudne wejścia pod górę jak również całe spacery w górskich okolicach. Uprawianie tej formy aktywności wymaga stosowania odpowiednich nart skiturowych.
Narty skiturowe są lżejsze i znacznie szersze od zwykłych nart zjazdowych. Ponadto ich wiązania mają opcję chodzenia, występującą w nartach biegowych.

Jak dobrać odpowiednie narty skiturowe?

Zanim skompletuje się odpowiedni sprzęt do sportu zwanego skitouringiem, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim trzeba określić swój stosunek do danego sportu. Czy będzie to aktywność profesjonalna, stała czy tylko chwilowa i nie wymagająca żadnego wysiłku? Najpierw dobrać trzeba odpowiednie obuwie i wiązania a następnie narty, ale tylko takie, które idealnie będą komponowały się z naszą aktywnością fizyczną w górach.
Różnice wynikają z wagi nart, materiału, którego są wykonane i z ich szerokości. Bardziej profesjonalne są narty szerokie, mniej profesjonalne węższe i lżejsze.

Narty skiturowe dostępne na DobreNarty.pl.