worki do ćwiczeń

Worki do ćwiczeń – jaki worek wybrać?

Regularna aktywność fizyczna to konieczność do zachowania zdrowia w dobrej kondycji na długie lata. Jednak aby nie tracić motywacji do jej systematycznego wykonywania, trzeba znaleźć sport, który faktycznie sprawia przyjemność. Nie dla każdego to będzie tak popularna dzisiaj siłownia. Inną nie mniej ciekawą i coraz chętniej wybierają opcją, są sztuki walki, np. boks. Sprawdźmy, jakie worki do ćwiczeń poprawią efektywność i celność ciosów.

Worki do ćwiczeń – doskonalenie techniki w sportach walki

Treningi z wykorzystaniem worków do ćwiczeń należą do grupy ogólnorozwojowej, angażującej wiele partii mięśniowych. Ich największą zaletą jest to, że w dość krótkim czasie poprawiają kondycję, szybkość ruchów i ogólną sprawność fizyczną. Taki trening pod względem wysiłku i spalonych kalorii porównać można do sprintu na poziomie zawodowym! Ponadto sporty wykorzystujące worki do ćwiczeń oddziałują także na aspekty psychologiczne – siła ciosów wymierzanych w worek to jeden ze sposobów pozbywania się negatywnych emocji i napięć w ciele.

worki do ćwiczeń

Jaki worek treningowy wybrać

Obecnie producenci oferują naprawdę szeroki wachlarz modeli worków treningowych. Aby dopasować je optymalnie do swoich potrzeb i warunków, warto kierować się następującymi kryteriami:

  • materiał – ten z najwyższej półki będzie stanowiła skóra naturalna, niezwykle trwała, ale przy tym… Kosztowna. Jako jej zamiennik świetnie radzi sobie palwil (dotąd spotykany np. jako tworzywo do namiotów wojskowych, dzięki czemu udowodnił swoją wytrzymałość nawet w ekstremalnych warunkach)
  • wypełnienie – najlepiej zwracać uwagę na worki do ćwiczeń wypełnione ścinkami materiałów – powinny być mocno ubite
  • taśmy mocujące i pas okalający – uzupełniają się wzajemnie i dbają przede wszystkim o wytrzymałość worków do ćwiczeń. Jeśli producent nie bagatelizuje ich znaczenia, może to świadczyć pozytywnie i obiecująco o jakości wyrobu
  • rodzaj – dla laika najbardziej optymalnym modelem będzie ten klasyczny (bokserski)

Najważniejszym parametrem worka do ćwiczeń jest komfort treningu, jaki on gwarantuje. Rośnie on proporcjonalnie do trafności dobrania go do własnych potrzeb i poziomu zaawansowania technik sztuk walki. Warto jest mieć to na uwadze, przeglądając przed zakupem asortyment sklepów oferujących worki do ćwiczeń.