Odpowiednia ochrona przed smogiem

Maski smogowe coraz chętniej zakładamy poruszając się po mieście, jadąc do pracy, biegając czy jeżdżąc na rowerze. Nikogo nie dziwią już dzieci z twarzami zakrytymi do połowy kolorowymi i ozdobnymi maseczkami. Biorąc pod uwagę smog znajdujący się w naszym powietrzu, warto zainwestować w tego typu akcesoria, które ochronią nas przed zanieczyszczeniami znajdującymi się we wdychanym powietrzu, bakteriami i wirusami.

1. Maski antysmogowe
Maski antysmogowe są szczególnie polecane osobom żyjącym w dużych miastach, w których to natężenie smogu w powietrzu jest ogromne. Producenci dbając o społeczeństwo stworzyli więc maski z wymiennymi filtrami, które zapewniają doskonałą ochronę oraz idealnie dopasowują się do twarzy. Przy zakupie więc warto zwrócić uwagę, czy maska antysmogowa ze sklepu (zobacz modele) posiada odpowiednie atesty oraz filtry.

2. Ceny
Ceny masek w sklepach internetowych zaczynają się od około 59 zł do nawet 250 zł. Wszystko zależy od marki, konkretnego modelu oraz jej właściwości i wyposażenia. Gdy obawiamy się o powietrze, którym oddychamy na co dzień warto zainwestować w tego typu sprzęt, który pozwoli nam zabezpieczyć się przed różnymi nieczystościami przenikanymi do naszych dróg oddechowych z powietrza. Taka maska antysmogowa sklep jest również polecana dzieciom. Różne kolory oraz wzory zachęcają młode osoby do ubierania ich podczas uprawiania sportu na powietrzu lub gdy stężenie smogu znacznie przewyższa dozwolone normy.