Rodzaje kasków narciarskich

Na rynku dostępne są różne modele kasków narciarskich. Wybór tego odpowiedniego jest niezwykle ważny. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje kasków się wyróżnia i czym się one charakteryzują.

Klasyczne kaski narciarskie

To najczęściej spotykany model kasku narciarskiego. Dostępne są w różnych kształtach. Klasyczny kask narciarski znakomicie chroni czaszkę oraz czoło. Wyposażone są w miękkie nauszniki. Co ważne, kaski klasyczne w żaden sposób nie zawężają pola widzenia. Modele klasyczne polecane są głównie tym osobom, które preferują jazdę rekreacyjną. Dużą popularnością cieszą się klasyczne kaski narciarskie Kraków.

Kaski narciarskie z twardym uchem

Ten rodzaj kasków https://dobrenarty.pl/narciarstwo/kaski-narciarskie/ jest dużo bardziej rozbudowany w porównaniu z kaskami klasycznymi. Osłania nie tylko czaszkę i czoło, ale również uszy. To zatem dobry wybór dla tych narciarzy, którzy preferują szybką i agresywną jazdę na nartach. Kask z twardym uchem skutecznie zabezpiecza również szczękę. Co jednak ważne, tego typu kaski nie posiadają regulacji. Dlatego zawsze dobierane muszą być z niezwykłą starannością.

Kaski narciarskie ze wbudowaną szybą

Kaski ze wbudowaną szybą cieszą się coraz większą popularnością. Ich ogromną zaletą jest praktyczność. Nie trzeba w tym przypadku zakładać osobno gogli. Znika zatem problem ich właściwego dopasowania do kasku. Taki model polecić można zwłaszcza osobom noszącym okulary. Dla nich to z pewnością będzie bardzo wygodne rozwiązanie.